Filologia słowacka z językiem angielskim

Dla kogo są nasze studia?
Filologia słowacka z językiem angielskim to doskonały wybór dla osób ciekawych świata i otwartych na inne kultury. Dziś jeden język to za mało, dlatego u nas nauczysz się co najmniej trzech. Jeśli więc chcesz rozwijać swoje filologiczne kompetencje, poznawać niszowe języki i zgłębiać tradycje naszych bliższych i dalszych sąsiadów to studia dla Ciebie. Jeśli marzysz o dobrze płatnej pracy w międzynarodowym środowisku, karierze dyplomatycznej lub spokojnym zawodzie tłumacza - wyposażymy Cię w odpowiednie narzędzia do realizacji tych marzeń.
Czego i jak uczymy?
Nasz program wychodzi naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi i zapotrzebowaniom rynku pracy. Poza praktyczną nauką trzech języków uczymy przekładu pisemnego i ustnego oraz wyjaśniamy zjawiska niezbędne do zrozumienia aktualnej sytuacji na Słowacji i w Europie Środkowej. Oprócz zajęć praktycznych, studia u nas to spora dawka teoretycznej wiedzy z zakresu języka, literatury, kultury oraz historii kraju i regionu.
Wszyscy nasi studenci i studentki mają możliwość wyjazdów na stypendia semestralne oraz szkoły letnie w ramach programów Erasmus+, NAWA i Ceepus. Dostępna jest także bogata oferta staży oraz praktyk zawodowych.
Szczegółowy plan studiów I stopnia: https://sylabus.uj.edu.pl/pl/6/1/2/14/54?masterElement=14
Studia na kierunku filologia słowacka z językiem angielskim umożliwiają rozwijanie indywidualnych zainteresowań humanistycznych, ale także budowanie wrażliwości i otwartości na nieznane, kształtowanie tolerancyjnych i odpowiedzialnych postaw.
Co po studiach?
Współpracujemy z międzynarodową firmą rekrutacyjną AHOY CAREER i wiemy, że absolwentki i absolwenci studiów slawistycznych doskonale radzą sobie na rynku pracy. Często zajmują ważne i dobrze płatne stanowiska. Dzięki biegłej znajomości niszowych języków i angielskiego oraz interkulturowej kompetencji komunikacyjnej świetnie odnajdują się w wielonarodowym środowisku pracy. Zatrudnienie znajdują w międzynarodowych korporacjach (np. Shell, Deloitte, IBM, Comarch, Capgemini, Heineken czy Philip Morris), instytucjach kultury i nauki (muzea i galerie, instytuty kultury, wydawnictwa, akademie nauk), mediach, dyplomacji oraz turystyce. Wiele i wielu z nich z powodzeniem prowadzi własną działalność tłumaczeniową i odnosi sukcesy na tym polu.
Jak się do nas dostać?
Żeby studiować filologię słowacką z językiem angielskim zapisz się na kierunek filologia słowiańska i wskaż odpowiednią ścieżkę. Rekrutacja opiera się na wynikach z matury (na poziomie rozszerzonym) z języka polskiego, języków obcych lub/i historii.
Szczegóły znajdziesz na stronie: https://irk.uj.edu.pl/pl/offer/IiJM_P_23/programme/filolo.slow_s1s_P/?from=field:filolo.slow
Filologia słowacka z angielskim w IFS UJ
Jeśli chcesz poznać szczegółowy opis studiów na kierunku filologia słowacka z angielskim, kliknij na poniższą grafikę: