Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Filologii Słowiańskiej

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Filologia bułgarska z angielskim

FlagaJęzyka bułgarskiego uczymy od podstaw, a języka angielskiego od poziomu B1. Zajęcia w małych grupach prowadzą głównie wykwalifikowani native speakerzy. Dzięki dużej liczbie godzin praktycznej nauki języka nasi studenci i studentki kończą studia z biegłą znajomością bułgarskiego - na poziomie C1, a angielskiego co najmniej na poziomie B2+.

Dla kogo są nasze studia?

Filologia bułgarska z językiem angielskim to doskonały wybór dla osób ciekawych świata i otwartych na inne kultury. Dziś jeden język to za mało, dlatego u nas nauczysz się co najmniej trzech. Jeśli więc chcesz rozwijać swoje filologiczne kompetencje, poznawać niszowe języki i zgłębiać tradycje naszych bliższych i dalszych sąsiadów to studia dla Ciebie. Jeśli marzysz o dobrze płatnej pracy w międzynarodowym środowisku, karierze dyplomatycznej lub spokojnym zawodzie tłumacza - wyposażymy Cię w odpowiednie narzędzia do realizacji tych marzeń.

 

Czego i jak uczymy?

Nasz program wychodzi naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi i zapotrzebowaniom rynku pracy. Poza praktyczną nauką trzech języków uczymy przekładu pisemnego i ustnego oraz wyjaśniamy zjawiska niezbędne do zrozumienia aktualnej sytuacji w Bułgarii i na całych Bałkanach. Oprócz zajęć praktycznych, studia u nas to spora dawka teoretycznej wiedzy z zakresu języka, literatury, kultury oraz historii kraju i regionu. 

Wszyscy nasi studenci i studentki mają możliwość wyjazdów na stypendia semestralne oraz szkoły letnie w ramach programów Erasmus+, NAWA i Ceepus. Dostępna jest także bogata oferta staży oraz praktyk zawodowych.  
 

Szczegółowy plan studiów I stopnia: https://sylabus.uj.edu.pl/pl/6/1/2/14/54?masterElement=14

Studia na kierunku filologia bułgarska z językiem angielskim umożliwiają rozwijanie indywidualnych zainteresowań humanistycznych, ale także budowanie wrażliwości i otwartości na nieznane, kształtowanie tolerancyjnych i odpowiedzialnych postaw.

Co po studiach?

Absolwentki i absolwenci studiów slawistycznych doskonale radzą sobie na rynku pracy. Często zajmują ważne i dobrze płatne stanowiska. Dzięki biegłej znajomości niszowych języków i angielskiego oraz interkulturowej kompetencji komunikacyjnej świetnie odnajdują się w wielonarodowym środowisku pracy. Zatrudnienie znajdują w międzynarodowych korporacjach (np. Shell, Deloitte, IBM, Comarch, Capgemini, Heineken czy Philip Morris), instytucjach kultury i nauki (muzea i galerie, instytuty kultury, wydawnictwa, akademie nauk), mediach, dyplomacji oraz turystyce. Wiele i wielu z nich z powodzeniem prowadzi własną działalność tłumaczeniową i odnosi sukcesy na tym polu.

Jak się do nas dostać?

Żeby studiować filologię bułgarską z językiem angielskim zapisz się na kierunek filologia słowiańska i wskaż odpowiednią ścieżkę. Rekrutacja opiera się na wynikach z matury (na poziomie rozszerzonym) z języka polskiego, języków obcych lub/i historii. 

Szczegóły znajdziesz na stronie: https://irk.uj.edu.pl/pl/offer/IiJM_P_23/programme/filolo.slow_s1s_P/?from=field:filolo.slow 

Filologia bułgarska z angielskim w IFS UJ

Jeśli chcesz poznać szczegółowy opis studiów na kierunku filologia bułgarska z angielskim, kliknij na poniższą grafikę:

Baner