20240429

Krakowscy bohemiści w Ołomuńcu

Data: 29.04.2024

W dn. 22-27.04.2024 r. na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu realizowany był projekt "Slepé skvrny v literárních překladech z/do češtiny" z udziałem stduentów i studentek bohemistyki z IFS UJ

W sobotę, 27 kwietnia 2024 r. zakończył się tygodniowy pobyt studentek i studentów filologii czeskiej w Ołomuńcu zorganizowany w ramach programu Erasmus+ BIP. Tematem tegorocznej edycji projektu były Slepé skvrny v literárních překladech z/do češtiny. W dniach od 22 do 27 kwietnia 2024 r. odbyły się wykłady 25 specjalistek i specjalistów z 9 krajów europejskich oraz 5 warsztatów na temat przekładu literackiego, jeden z których przeprowadziły dr Dorota Bielec i mgr Natalia Palich z IFS UJ. Poza programem naukowym osoby uczestniczące w projekcie miały okazję zwiedzić Ołomuniec oraz Muzeum Sztuki, obejrzeć filmy prezentowane podczas festiwalu AFO, a także zintegrować się w mniej formalnych okolicznościach. Tydzień wykładowo-warsztatowy poprzedziły zajęcia online, które odbyły się w marcu.

Za organizację przedsięwzięcia dziękujemy Jiříemu Hrabalowi oraz Wydziałowi Filozoficznemu Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu

Zdjęcie grupowe