Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Filologii Słowiańskiej

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

kwiecień 2024

20240417
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Dr Aleksandra Wojtaszek i dr Magdalena Pytlak na Festiwalu EPW w Gdańsku

Data: 17.04.2024 - 20.04.2024

Zapraszamy na spotkania literackie w ramach Festiwalu Europejski Poeta Wolności w Gdańsku, w których wezmą udział dr Aleksandra Wojtaszek i dr Magdalena Pytlak

W ramach Festiwalu Europejski Poeta Wolności, który organizowany jest w Gdańsku w dniach 17-20 kwietnia 2024 r., odbędą się dwa spotkania literackie z udziałem wykładowczyń Instytutu Filologii Słowiańskiej UJ:

  • sobota, 20 kwietnia 2024 r., godz. 14.00: DEBATA Tłumacząc poezję. Spotkanie z tłumaczami i tłumaczkami tomów nominowanych do Nagrody EPW (spotkanie z Jerzym Kochem, Magdaleną Pytlak, Piotrem Rucińskim, Katarzyną Szal, Miłoszem Waligórskim i Aleksandrą Wojtaszek)
  • sobota, 20 kwietnia 2024 r., godz. 16.00: SPOTKANIE: Okres ochronny.. Rozmowa z laureatkami Nagrody EPW: poetką Moniką Herceg i jej tłumaczką Aleksandrą Wojtaszek (prowadzenie: Zofia Król).

W piątek, 19 kwietnia 2024 r. odbędzie się także uroczyste Wręczenie Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności. Tegoroczną laureatką nagrody jest chorwacka poetka Monika Herceg, która została nagrodzona za tomik poezji Okres ochronny. w tłumaczeniu dr Aleksandry Wojtaszek.

Więcej informacji o programie oraz samym festiwalu znaleźć można na stronie https://europejskipoetawolnosci.pl/