grudzień 2023

20231213

Chowacki reżyser Jasmin Novljaković w IFS UJ

Data: 13.12.2023

Serdecznie zapraszamy na wykład i warsztaty, które 13.12.2023 r. przeprowadzi chorwacki reżyser teatralny Jasmin Novljaković

Zakład Filologii Chorwackiej i Słoweńskiej IFS UJ serdecznie zaprasza na wykład i warsztaty chorwackiego reżysera teatralnego Jasmina Novljakovicia pt. Chorwacki teatr w teorii i praktyce.

Wykład zatytułowany Współczesność i historia chorwackiego teatru zostanie wygłoszony w języku polskim 13 grudnia 2023 r. o godz. 8.00 w sali 107. Następnie, o 9.45, reżyser przeprowadzi warsztaty w języku chorwackim pt. Adaptacja sceniczna tekstu dramatycznego na podstawie sztuki "Slučaj maturanta Wangera" (również w sali 107).

Tego samego dnia o godzinie 19.00 w Teatrze Bagatela Teatr Miejski z Požegi wystawi sztukę Sprawa maturzysty Wagnera (autorstwa Marijana Matkovicia, w reżyserii Jasmina Novljakovicia). Napisy do spektaklu w ramach finansowanego przez ID UJ projektu Teatr chorwacki w teorii i praktyce przygotowali studenci IV roku: Nikoletta Palada, Gabriela Tyrała i Adrian Kędzior. Bilety do nabycia na stronie Teatru Bagatela

Wydarzenie zostało sfinansowane w ramach Inicjatywy Doskonałości - Uniwersytet Jagielloński.