grudzień 2023

20231206

Prezentacje książki dr. Tomasza Kwoki w Serbii

Data: 06.12.2023

W dn. 6-10.12.2023 r. dr Tomasz Kwoka przebywał będzie w Serbii, gdzie weźmie udział w dwóch prezentacjach swojej monografii naukowej pt. „Wojwodina i jej Rusini. O języku, kulturze i historii Rusinów wojwodińskich”.

Na zaproszenie Instytutu Polskiego w Belgradzie, w dniach 6-10 grudnia 2023 r. w Serbii przebywał będzie dr Tomasz Kwoka. W czasie swojego pobytu weźmie udział w dwóch spotkaniach promujących jego nową książkę: Wojwodina i jej Rusini. O języku, kulturze i historii Rusinów wojwodińskich. 7 grudnia odbędzie się spotkanie w Nowym Sadzie, a 8 grudnia - w Ruskim Krsturze.

W promocji wezmą udział także Saša Sabadoš, dyrektor IKWR, dr Boris Varga, dziennikarz i dyrektor IPW Ruske Slovo, dr Aleksander Mudri, zastępca kierownika Katedry Rutenistyki Uniwersytetu w Nowym Sadzie, Miłosz Waligórski, pisarz, poeta i lektor języka polskiego na Uniwersytecie w Nowym Sadzie oraz Aleksandar Zograf, rysownik komiksów i autor ilustracji w książce.

Współorganizatorami spotkań jest Instytut Kultury Wojwodińskich Rusinów oraz Dom Kultury w Ruskim Krsturze.