maj 2023

20230523

Wyjazd naukowy „Wszystkie cywilizacje naddunajskiej Serbii”

Data: 23.05.2023

W dn. 11-20.05.2023 r. odbył się wyjazd naukowy studentów IFS UJ do Serbii

W dniach 11-20 maja 2023 r. studenci IFS UJ wzięli udział w wyjeździe naukowym pt. Wszystkie cywilizacje naddunajskiej Serbii.

Podczas wyjazdu naukowego, którego organizatorem było Koło Naukowe Slawistów UJ, studenci mieli okazję uczestniczyć w wykładach na Uniwersytecie w Belgradzie, spotkać się ze studentami serbistyki oraz polonistyki z Belgradu i Nowego Sadu, odwiedzić liczne instytucje kultury, muzea i teatry, a także poznać lokalne zwyczaje i spróbować pysznego jedzenia.
Oprócz waloru naukowego, objazd był doskonałą okazją do integracji studentów IFS UJ oraz poznania ich rówieśników z Belgradu i Nowego Sadu. Nabytą wiedzę i umiejętności z pewnością wykorzystają w dalszej karierze studenckiej.

Opiekunem naukowym wyjazdu był dr Tomasz Kwoka z Instytutu Filologii Słowiańskiej UJ, a kierownikiem projektu ID.UJ - Talent Management "Wszystkie cywilizacje naddunajskiej Serbii" - Natalia Jurkiewicz, studentka II roku filologii serbskiej i III roku historii.

Projekt został dofinansowany przez następujące instytucje:

• Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza, Uniwersytet Jagielloński (2 projekty),
  • Rada Kół Naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • Fundacja Studentów i Absolwentów „Bratniak”.

Fotorelację z wyjazdu można obejrzeć na facebookowym profilu Koła Naukowego Slawistów UJ.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie