marzec 2023

20230321

Wykłady prof. Heleny Peričić

Data: 21.03.2023 - 22.03.2023

Serdecznie zapraszamy na dwa spotkania z prof. Heleną Peričić z Uniwersytetu w Zadarze, które odbędą się 21 i 22.03.2023 r.

Zakład Filologii Chorwackiej i Słoweńskiej IFS UJ serdecznie zaprasza na dwa spotkania z prof. Heleną Peričić z Uniwersytetu w Zadarze.
  • 21 marca 2023 r. (wtorek), godz. 9:45, sala 107: Hrvatska književnost u europskom kontekstu I (s kratkim uvodom u komparativno izučavanje književnosti)
  • 22 marca 2023 r. (środa), godz. 9:45, sala 110: Hrvatska književnost u europskom kontekstu II
Serdecznie zapraszamy!

Prof. dr. sc. Helena Peričić - komparatystka, literaturoznawczyni, teatrolożka i pisarka związana z Uniwersytetem w Zadarze. Pośród jej naukowych zainteresowań odnajdujemy m. in.: pośrednictwo i recepcję w literaturze i kulturze, wpływ literatur obcych na literaturę chorwacką czy twórczość marginalizowanych i pomijanych autorów i autorek. Opublikowała szereg tekstów publicystycznych, współpracuje z ważnymi czasopismami kulturalnymi i III programem Chorwackiego Radia. Pisze poezję i prozę.