Instytut Filologii Słowiańskiej w sieci Pax Byzantino-Slava

Termin: 31.10.2016

Instytut Filologii Słowiańskiej UJ przystąpił do międzyuczelnianej sieci Pax Byzantino-Slava.

Umowa zrzesza 27 podmiotów, m.in. uczelnie oraz instytucje naukowe z Serbii, Grecji, Bułgarii, Rosji, Ukrainy, Czech, Słowacji, Gruzji, Polski.

Celem stworzenia sieci jest bliska współpraca naukowców, specjalistów z poszczególnych ośrodków, wymiana myśli, tworzenie wspólnych programów badawczych.

31 października 2016 w Niszu odbyło się spotkanie sygnatariuszy, w którym wzięli udział koordynator dr hab. Jan Stradomski oraz dyrektor IFS UJ dr hab. Magdalena Dyras. Podczas spotkania opracowano plan działań sieci na rok 2017 oraz przydzielono zadania koordynatorom. W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z władzami Uniwersytetu w Niszu oraz uroczysta akademia dla upamiętnienia 15 rocznicy powstania Centrum Studiów Cerkiewnych, podczas której delegacja Instytutu otrzymała pamiątkowy dyplom:

Data opublikowania: 07.11.2016
Osoba publikująca: Tomasz Kwoka