Macedoński Tygiel

Kolejna odsłona festiwalu
MACEDOŃSKI TYGIEL
23-24 maja 2016 r.

W tym roku ponownie zapraszamy do Piwnicy pod Baranami, aby znów wspólnie odkrywać tajemnice Macedonii.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem
„Odkryj smaki kulltury".

Zapraszamy na filmową podróż przez macedońskie drogi i bezdroża, przemierzymy razem fascynujący świat macedońskiej historii - bliskiej, a wciąż nie do końca poznanej. Na samym końcu naszej wyprawy czekają na Was przysmaki prosto z serca Półwyspu Bałkańskiego.

23.05 (poniedziałek)

19.00 - uroczyste otwarcie wydarzenia: dr hab. Magdalena Dyras (Dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego)
19.10 - Gorica Atanasova-Gjorevska (Charge d'Affair Ambasady Republiki Macedonii w Warszawie), przywitanie gości
19:20 - projekcja filmu Macedończyk (Македонец, reż. Petro Aleksovski)