marzec 2023

20230306

Nowa książka dr. Piotra Mirochy

Data: 06.03.2023

Właśnie ukazała się nowa książka dr. Piotra Mirochy "Europa i jej profile znaczeniowe w chorwackich i serbskich dyskursach medialnych (2007-2017)"

Miło nam poinformować, że nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego właśnie ukazała się nowa książka dr. Piotra MirochyEuropa i jej profile znaczeniowe w chorwackich i serbskich dyskursach medialnych (2007-2017)

Jak pisze recenzent książki, prof. em. dr hab. Tadeusz Lewaszkiewicz: „Książka Piotra Mirochy jest monografią interdyscyplinarną, metodologicznie nawiązującą do językoznawstwa (zwłaszcza socjolingwistyki), kulturoznawstwa, historii, antropologii kulturowej, politologii i filozofii. Podstawę materiałową stanowi prawie 20 000 artykułów z dzienników chorwackich („Novi list”, „Večernji list”) i serbskich („Politika”, „Danas”). Stosując metodologię korpusową, Autor na podstawie tego materiału przeanalizował profile znaczeniowe Europy w chorwackich i serbskich dyskursach medialnych. […] Monografia powinna zainteresować przedstawicieli różnych nauk humanistycznych”.

Autorowi książki, dr. Piotrowi Mirosze serdecznie gratulujemy interesującego dzieła naukowego!

Więcej informacji o książce znaleźć można na stronie wydawcy - Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego