listopad 2022

20221125

Nagroda im. prof. Jerzego Skowronka

Data: 25.11.2022

Wyróżnienie dla książki "Komentowana bibliografia polskich przekładów piśmiennictwa kręgu Slavia Orthodoxa", której współautorem jest prof. Jan Stradomski

Miło nam poinformować, że wśród książek wyróżnionych w 27. edycji Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka znalazła się Komentowana bibliografia polskich przekładów piśmiennictwa kręgu Slavia Orthodoxa, której współautorem jest nasz instytutowy kolega, prof. Jan Stradomski.

Komentowana bibliografia polskich przekładów piśmiennictwa kręgu Slavia Orthodoxa (Series Ceranea tom 7) to efekt pracy zespołu autorek i autorów z kilku uniwersytetów: Agata Kawecka, Ivan N. Petrov, Małgorzata Skowronek (Uniwersytet Łódzki), Izabela Lis-Wielgosz (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) i Jan Stradomski (Uniwersytet Jagielloński). Książka opublikowana została przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Książka to jeden z efektów, realizowanego w Centrum Ceraneum w Łodzi, grantu Narodowego Centrum Nauki, który zgromadził naukowczynie i naukowców z trzech ośrodków: Katedra Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Łódzkiego, Centrum Ceraneum oraz Instytutu Filologii Słowiańskiej UJ.
Organizatorami Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka są "Magazyn Literacki KSIĄŻKI" oraz Zarząd Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska.
Wyrazy uznania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w powstanie tej publikacji.