Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Filologii Słowiańskiej

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20220628

Wystawa plakatów "Twórczy opór"

Data: 28.06.2022

Biblioteka WF UJ zaprasza na zwiedzanie wystawy plakatów autorstwa ukraińskich studentów wraz z oprowadzaniem po wystawie w języku polskim i ukraińskim

Biblioteka Wydziału Filologicznego UJ zaprasza na szczególne wydarzenie - zwiedzanie wystawy plakatów  "Twórczy opór" autorstwa ukraińskich studentów wraz z oprowadzaniem po wystawie w języku polskim i ukraińskim.
Miejsce: Al. Mickiewicza 9B.
Termin: 28 czerwca, godz. 16.00
 
Biblioteka Wydziału Filologicznego zaprasza do swojej siedziby (Al. Mickiewicza 9B) na wystawę TWÓRCZY OPÓR.
‘Twórczy Opór’ jest artystyczną inicjatywną Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki oraz Kijowskiego Uniwersytetu Kultury. To właśnie wykładowcy i studenci wydziałów grafiki już drugiego dnia wojny uruchomili projekt wyrażający tragedię inwazji. Prace od początku były pokazywane w Internecie.
Głównymi kierunkami prac były: bohaterstwo Sił Zbrojnych Ukrainy, barbarzyństwo i podstępność wojsk rosyjskich, prośby o wsparcie społeczności światowej i krajów NATO, ochrona zabytków kultury, pozytywne i negatywne postaci wojny. Tym samym, funkcja komercyjnej użyteczności projektowania graficznego (etykiety, opakowania, układy graficzne) została przekształcona w patriotyczny mechanizm.
Wystawa w naszej Bibliotece jest czynna do końca lipca, wstęp wolny
Plakat twórczy opór