czerwiec 2022

20220628

Wystawa plakatów "Twórczy opór"

Data: 28.06.2022

Biblioteka WF UJ zaprasza na zwiedzanie wystawy plakatów autorstwa ukraińskich studentów wraz z oprowadzaniem po wystawie w języku polskim i ukraińskim

Biblioteka Wydziału Filologicznego UJ zaprasza na szczególne wydarzenie - zwiedzanie wystawy plakatów  "Twórczy opór" autorstwa ukraińskich studentów wraz z oprowadzaniem po wystawie w języku polskim i ukraińskim.
Miejsce: Al. Mickiewicza 9B.
Termin: 28 czerwca, godz. 16.00

Biblioteka Wydziału Filologicznego zaprasza do swojej siedziby (Al. Mickiewicza 9B) na wystawę TWÓRCZY OPÓR.
‘Twórczy Opór’ jest artystyczną inicjatywną Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki oraz Kijowskiego Uniwersytetu Kultury. To właśnie wykładowcy i studenci wydziałów grafiki już drugiego dnia wojny uruchomili projekt wyrażający tragedię inwazji. Prace od początku były pokazywane w Internecie.
Głównymi kierunkami prac były: bohaterstwo Sił Zbrojnych Ukrainy, barbarzyństwo i podstępność wojsk rosyjskich, prośby o wsparcie społeczności światowej i krajów NATO, ochrona zabytków kultury, pozytywne i negatywne postaci wojny. Tym samym, funkcja komercyjnej użyteczności projektowania graficznego (etykiety, opakowania, układy graficzne) została przekształcona w patriotyczny mechanizm.
Wystawa w naszej Bibliotece jest czynna do końca lipca, wstęp wolny
Plakat twórczy opór