maj 2021

20210531

Dr Magdalena Pytlak i dr Rafał Majerek w projekcie „I znów prolog?”

Data: 31.05.2021

Miło nam poinformować, że dr Magdalena Pytlak i dr Rafał Majerek znaleźli się w gronie realizatorów prestiżowego projektu poświęconego współczesnemu dramatowi „I znów prolog?”

Miło nam poinformować, że dwoje pracowników naukowych naszego instytutu, dr Magdalena Pytlak i dr Rafał Majerek, znalazło się w gronie realizatorów prestiżowego projektu poświęconego współczesnemu dramatowi.

Projekt „I znów prolog?” jest wynikiem partnerskiej współpracy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz zespołu tłumaczy i naukowców z polskich uniwersytetów, zrzeszonych w sieć badawczą „Laboratorium Transkulturowych Studiów nad Teatrem i Dramatem Postkomunistycznej Europy”.

Ideą projektu jest próba transkulturowego przyjrzenia się teatrowi i dramatowi Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej przez pryzmat wspólnego doświadczenia transformacji systemowej, symbolicznie przypieczętowanej w 1991 roku przez rozpad Związku Radzieckiego, którego 30. rocznica przypada na grudzień 2021 roku.

Zachęcamy do udziału w seminarium online inaugurującym projekt, które odbędzie się 31 maja 2021 r. o godz. 10.00 na platfomie Zoom.

Chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu inaugurującym działania projektowe Laboratorium, zapraszamy do logowania się poprzez stronę zoom.us/meeting/register/tJ0sc-Copz8oHdLZ13QVnHAeafop8DjlfQ3V

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie Instytutu Teatralnego